GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas + 4264646
*
nr 426 4646
Vas +
fat, Argenta , höjd: 16 dia:17 (vasen med nagg)
Utrop:
300 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 januari 2008
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/9 10:08:35
1
300 kr
3/9 22:15:19
2
500 kr
4/9 14:32:19
3
600 kr
4/9 15:52:28
4
ledande budet*
- Läs mer...
Argenta
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: argenta fat filigran gustavsberg keramik silverinläggning silverinläggningar vas vasen med nagg wilhelm kåge
-
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bland annat royal copenha..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:27
-
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:50
-
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:02
-
3044 Fat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige, Gustavsbergs S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:21
-
3009 Golvvas
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. "Mars", Upsal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:37
-
3018 Golvvas
Upsala-Ekeby, Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:56
*
Vas +
nr 426 4646
Vas +
fat, Argenta , höjd: 16 dia:17 (vasen med nagg)
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 750 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 januari 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/9 10:08:35 | 1 | 300 kr |
3/9 22:15:19 | 2 | 500 kr |
4/9 14:32:19 | 3 | 600 kr |
4/9 15:52:28 | 4 | ledande budet* |
- Läs mer...
Argenta
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: argenta fat filigran gustavsberg keramik silverinläggning silverinläggningar vas vasen med nagg wilhelm kåge
-
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bland annat royal copenha..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:27 -
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:50 -
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:02
-
3044 Fat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige, Gustavsbergs S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:21 -
3009 Golvvas
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. "Mars", Upsal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:37 -
3018 Golvvas
Upsala-Ekeby, Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:56